Rezultatele concursului de schi alpin Cupa Piatra Neamţ

    0
    336

    Pârtia Cozla a fost gazda concursului de schi alpin “Cupa Piatra Neamţ’’, competiţie organizată de Perla Invest în parteneriat cu Maia Outdoor şi cu sprijinul a numeroşi sponsori.

    Concursul a fost dedicat următoarelor categorii de vârsta:

    Copii născuţi în şi după 2007, fete şi baieţi;
    Copii născuţi în 2006 şi 2005, fete şi baieţi
    Copii născuţi în 2004 şi 2003, fete şi baieţi
    Copii născuţi în 2002 şi 2001, fete şi baieţi
    Copii născuţi în 2000 şi 1999, cadeţi fete şi baieţi
    Adulţi născuţi între 1998 şi 1994, feminin şi masculin
    Adulţi născuţi între 1993 şi 1980, feminin şi masculin
    Adulţi născuţi între 1979 şi 1970, feminin şi masculin
    Adulţi născuţi între 1969 şi 1960, feminine şi masculin
    Adulţi născuţi dupa 1959, feminin şi masculine

    La start s-au aliniat 108 de concurenţi atât din Piatra Neamţ, cât şi din împrejurimi, cum ar fi Iaşi, Bacău, Borsec sau Gheorghieni. Aceștia au parcurs un traseu de 1000m slalom uriaş cu 40 de porţi. Cel mai bun timp obținut a fost de 1:08:53, rezultat obţinut de Matyas Deszo.

    Campioana naționala Binder Timea a obținut premiul întâi la categoria la care s-a înscris (17-21 ani), iar lotul sportiv de la Gheorghieni a avut cele mai bune performanțe, sub îndrumarea lui Elekes Laszlo, antrenorul echipei și câștigătorul categoriei 46-55 de ani bărbați.

    Lista completă a câștigătorilor ‘’Cupei Piatra Neamț’’ este următoarea:

    Cat. <8 ani fete: Locul 1 – Dascălescu Andrea; Locul 2 – Pavel Ioana;
    Cat. <8 ani băieţi: Locul 1 – Szasz Csongor; Locul 2 – Muraru Filip;Locul 3 – Pepene Ştefan
    Cat. 9-10 ani fete: Locul 1 – Ozarchievici Mihaela; Locul 2 – Paraschiv Ilinca;Locul 3 – Cazacu Ana;
    Cat. 9-10 ani băieţi: Locul 1 – Ungureanu Victor; Locul 2 – Muraru Matei;
    Cat. 11-12 ani fete: Locul 1 – Pepene Catinca; Locul 2 – Acatrinei Dimitria;Locul 3 – Ungureanu Diana
    Cat. 11-12 ani băieţi: Locul 1 – Szasz Lehel;Locul 2 – Balazs Szabolks;Locul 3 – Mezei Nandor
    Cat. 13-14 ani fete: Locul 1 – Tudor Alexandra; Locul 2 – Gorcieze Boroka;Locul 3 – Keresztes Andreea;
    Cat. 13-14 ani băieţi: Locul 1 – Bordi Alexandru; Locul 2 – Pepene Alexandru;Locul 3 – Bencze Marton;
    Cat. 15-16 ani fete: Locul 1 – Lorincs Reka; Locul 2 – Miklos Eszter; Locul 3 – Kemenes Noemi;
    Cat. 15-16 ani băieţi: Locul 1 – Szolt Robert; Locul 2 – Stanciu Tudor;
    Cat. 17-21 ani fete: Locul 1 – Binder Timea; Locul 2 – Bîtca Alexandra;Locul 3 – Bordi Rodica;
    Cat. 17-21 ani băieţi: Locul 1 – Deszo Matyas; Locul 2 – Keresztes Szolt; Locul 3 – Bencze Attila;
    Cat. 22- 35 ani fete: Locul 1 – Elekes Krisztina; Locul 2 – Lajos Katalin; Locul 3 – Gavrila Izabella;
    Cat. 22- 35 ani băieţi: Locul 1 – Csibi Zsolt; Locul 2 – Gavrilă Cristian; Locul 3 – Gheorghiţă Răzvan;
    Cat. 36-45 ani fete: Locul 1 – Dezso Edith; Locul 2 – Chelariu Anca;
    Cat. 36-45 ani băieţi: Locul 1 – Torok Zoltan; Locul 2 – Bâtcă Ioan; Locul 3 – Enache Silviu;
    Cat. 46-55 ani fete: Locul 1 – Sandor Ana; Locul 2 – Rotaru Angela; Locul 3 – Zatoscail Gabriela;
    Cat. 46-55 ani băieţi: Locul 1 – Elekes Laszlo; Locul 2 – Baciu Vasile; Locul 3 – Rotaru Vasile
    Cat. > 50 ani băieţi: Locul 1 – Raia Ioan; Locul 2 – Butnar Iulian; Locul 3 – Provolovici Vali

    Premii Speciale:

    Cel mai bun timp – Deszo Matyas

    Cel mai tânăr concurent – Pepene Ștefan

    Cel mai în vârstă concurent – Provolovici Vali

    Premiile au fost oferite de Perla Invest în parteneriat cu Maia Outdoo si Dinamic 92 Distribution.

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here